U16: Efektivita na Zbraslavi

13.6.2022 12:12   Jakub Fajfr

Tempáci sehráli skvělou první půli, akce spoluhráčů zakončoval střelec Schnappel.

Utkání na půdě třetího týmu tabulky jsme začali velmi slibně, hned ve 2. minutě přiťukl Schnappel míč J. Müllerovi na hranici pokutového území a ten slabší nohou rozvlnil síť. Domácí nás po inkasované brance zatlačili, dostávali se do finální třetiny, ale obrana nám fungovala dobře. Po dvaceti minutách jsme vstřelili druhou branku, role z úvodu utkání se vyměnily, a Schnappel tak vstřelil svou první branku v utkání. Zanedlouho se tentýž hráč prosadil podruhé, tentokrát po přihrávce Šeráka. Svou formu z posledních utkání Schnappel potvrdil do poločasu ještě dvakrát, nejprve po asistenci Vinklera a podruhé doťukl míč do branky po kombinaci jmenovců Müllerů. První poločas jsme odehráli opravdu precizně v obranné fázi a do ofenzivních kombinací se perfektně zapojovali všichni hráči týmu a nutno podotknout, že jsme byli abnormálně efektivní v zakončení.

Druhou půli začali domácí nátlakem se snahou vstřelit rychlou branku. Naši stopeři však nadále dobře fungovali, i tak se domácí dostali do dvou slibných zakončení, která však mířila těsně vedle naší levé tyče. Po vystřídání jsme se opět dostali více do mezihry, ale chyběl nám lepší přechod do závěrečné třetiny hřiště. Síly již v horkém počasí ubývaly na obou stranách. Domácí se dočkali snížení v 68. minutě, kdy se po akci zleva důrazem prosadil domácí útočník. Za nás se po krásné přihrávce Ketsyka dostal do šance Kenyiz, ale brankář domácích šanci zlikvidoval. I tak jsme se dočkali i v druhém poločase branky, Yacob zatáhl míč vpravo v pokutovém území a jeho přihrávku pod sebe zastavila ruka domácího obránce. Nařízenou penaltu proměnil Krejčí a uzavřel konečné skóre utkání na 1:6. Pevně věřím, že nabytou formu ukážeme i v závěrečném utkání sezóny.

SK Zbraslav - FC Tempo Praha B 1:6 (0:5)