U13: Nakonec zasloužená remíza

5.10.2022 15:27   Jaroslav Hodánek

Tempáci vedli v přeboru nad Kolovraty už o tři branky, ale snaživý soupeř utkání dotáhl k remíze.

Po minulém volném víkendu zavítal na naši umělku v dalším podzimním zápase pražské soutěže tým Sokola Kolovraty. První pětiminutovka patřila soupeři, který z ní vytěžil úvodní branku. Pak jsme převzali iniciativu my a dvěma slepenými brankami skóre rychle otočili. V prvním poločase se hrál oboustranně hezký zápas, kluci z Kolovrat se od začátku prezentovali sympatickým, poctivým výkonem, nedarovali nám na hřišti nic zadarmo a přestože jsme měli mírnou převahu, soupeř využíval každou příležitost k nebezpečným protiútokům. I přesto se nám povedlo do poločasu přidat další dvě branky, když se prosadil Beňďas a dobře hrající Jony z penalty.

O poločase jsme klukům říkali, že tento zápas rozhodně není vyhraný a že musíme dál hrát zodpovědně a nic nepodcenit. Soupeř ukázal, že nic nevzdává, hned po pár minutách druhé půle, kdy po hezké akci snížil na 4:2. My jsme zareagovali úspěšnou Matesovou dorážkou Jonyho pasu. Dalších zhruba dvacet minut druhé půle se hrálo vyrovnané utkání, ale pak soupeř potrestal dvě naše nedůslednosti v obraně a rázem byl rozdíl už pouze jednogólový. Soupeři narostla křídla a my byli najednou v křeči...  Posledním varováním byla situace, kdy nás ještě zachránila branková konstrukce, ale pět minut před koncem utkání soupeřův útočník nekompromisně propálil odražený míč do šibenice naší branky a vyrovnal. Utkání tak skončilo nerozhodně 5:5 a musíme sportovně uznat, že výsledek je to zasloužený. Nehráli jsme špatně, ale Kolovraty si za předvedený výkon také nezasloužily prohrát.

FC Tempo Praha C - Sokol Kolovraty 5:5 (4:1)