U19: Slabý výkon na body nestačil

23.8.2023 21:30   Petr Mathauser

Tempáci prohráli s Vysokým Mýtem 2:3.

Druhé domácí utkání jsme hrubě nezvládli. Do první branky jsme sice zápasu jasně dominovali, pak ale přišel pocit uspokojení a že se soupeř porazí sám. Vysoké Mýto nás za toto nastavení zaslouženě potrestalo a ještě do poločasu otočilo skóre. Ve druhé půli jsme na soupeře vlétli, vytvořili si několik situací, ale gól se nám nepodařilo vstřelit. Naopak soupeř využil své ojedinělé akce a bylo to 1:3. Pořád ale bylo cítit na některých klucích, že se nechtějí smířit s tímto výsledkem. Bohužel jednoho z nich Moučku jsme museli vystřídat, abychom předešli zranění.

Střídající kluci ale vnesli na hřiště svěží vítr. Z velkého tlaku jsme snížili na 2:3 a o pár okamžiků později byl ve vápně faulován Štancel, nespadl, chtěl to ustát, a tak mu rozhodčí za odměnu nic nepískl. Škoda, protože tímto akorát hráče učíme, ať padají a simulují ve vápně. Nicméně na penaltu se nevymlouváme, měli jsme si vytvořit jiné šance. Podali jsme slabý výkon, který se už nesmí nikdy opakovat. Bohužel někteří hráči opět zklamali, naopak klobouk dolů všem, kteří celý zápas makali a nebylo jich málo. K výhře ale potřebujeme, aby makali všichni, i 90 % týmu je prostě málo.

FC Tempo Praha - SK Vysoké Mýto 2:3 (1:2)