U13: Na Spartě a v Budějovicích

29.9.2023 13:39   Jaroslav Teplan

Sparta odhalila tempácké slabé stránky, v Budějovicích zasloužené vítězství.

Sparta
Před zápasem na SKP jsme si v sobotu ještě střihli zápas se stejně starými Sparťany. Konečně jsme zase mohli odehrát zápas, který ukázal naše slabiny. Největší rozdíl byl v lokomoční rychlosti a rychlosti - přepínání jak do útoku, tak do obrany - to, co nám stačí v soutěži, co hrajeme, rozhodně nestačí proti top týmu v téhle kategorii. Nejvíce mě mrzí, že jsme to Spartě více neztížili. Příliš laciné individuální chyby v technických dovednostech či ve špatném rozhodnutí Sparta tvrdě trestala. Jsem rád za takový zápas, ale potřebujeme více takových, aby kluci byli konfrontováni s technickou a pohybovou kvalitou soupeřů, což nás donutí k rychlejšímu rozhodování.

SKP České Budějovice
Zápas, který jsme měli plně ve své režii. V první třetině jsme na hřišti výrazně dominovali a odměnou nám bylo vedení 6:1, ještě jsme dokázali řadu slibných příležitostí zahodit. Skvělý týmový výkon podpořený řadou skvělých individuálních výkonů. Bohužel ve druhé třetině to řada kluků začala jenom tahat, přidržovat míč, nenabízet se - každý si chtěl dát toho svého góla. Najednou se rozpadl koncept hry a SKP se dostal do hry, když třetinu vyhrál 3:1. V poslední třetině jsme opět dominovali a soupeře od vyššího přídělu zachránila naše neschopnost býti více efektivní v zakončení. Zároveń u soupeře podal výborný výkon brankář, který měl několik bravurních zákroků.

AC Sparta Praha - FC Tempo Praha 14:3 (:)
SKP České Budějovice - FC Tempo Praha 5:10 (:)