St.žáci B: Chybí klid ve finální fázi

20.9.2013 11:01   Jiří Vosecký

Tempo prohrálo s Ústím nad Labem 1:8. Opět k dispozici video.

V šestém kole jsme na domácím pažitu přivítali tým FK Ústí nad Labem. Zápas jsme nezačali dobře a hned zkraje utkání jsme inkasovali rychlou branku středem hřiště. V dalším průběhu hry měli navrch hráči Ústí, kteří předváděli rychlou kombinační hru. My jsme chodili do brejkových situací, ze kterých jsme soupeře příliš neohrozili, naopak nás podržel svými zákroky Dominik Holub. Ve finální fázi nám chybí klid a větší hlad po vstřelení branky. Do poločasu jsme inkasovali ještě dvakrát, půle 0:3. Soupeř byl aktivnější, důslednější, hrál kombinační fotbal a zaslouženě vedl.

Ve druhém poločase jsme se chtěli poprat o výsledek. Bohužel jen chtěli. Opět rychlý gól. Naše koncentrace v zápase je špatná a místo abychom se zvedli, tak nás položí rychlé góly. Na 1:4 snížil krásnou střelou z vápna Vojta Krupička. Škoda, že svoji přednost, tedy tvrdou střelu, nevyužívá častěji. Zápas nakonec skončil ne moc lichotivým výsledkem 1:8. Nebudu rozebírat individuální chyby. Každý má možnost se na zápas podívat a zhodnotit si ho z jiného pohledu, než když hraje zápas. A abych nebyl jenom kritický, musím pochválit Dominika Holuba za jeho zlepšení při zajišťování obranné fáze, kdy dokáže vyhodnotit situaci a včas vyběhnout a pomoci. V příštím kole se utkáme venku s týmem FK Baník Most.

FC Tempo Praha - FK Ústí nad Labem 1:8 (0:3) Video ze zápasu