St.dorost: Pěší fotbal stačil

4.11.2013 21:04   Jiří Hron

Tempo vyhrálo nad Kolovraty 6:0, ale výsledk měl být mnohme výraznější.

V den státního svátku k nám zavítal tým Kolovrat, se kterým jsme se utkali v poháru. Tamní výhra 7:1 spolu s rozdílným tabulkovým postavením obou tým nás pasovala do role velkých favoritů. Poprvé v sezoně jsme navíc nastoupili v rozestavení 3-1-4-2, tedy vcelku ofenzivní rozestavení. Předpoklady se začaly naplňovat v 17. minutě, kdy po akci z pravé strany a přihrávce Patrika dával Šolc do prázdné branky. O pět minut později se Šolcík prosadil podruhé, tentokrát po asistenci Bárta. Tím zápas prakticky skončil, až na výjimky jsme předváděli pěší fotbal, kdy jsme sice soupeře nepustili do hry, nicméně nic fantastického jsme nepředváděli. Největší problém pak byl proměňování šancí, kdy buď zasáhl kvalitní brankář hostí, nebo jsme vlastní nezodpovědností šanci spálili sami. Zářným příkladem byla Christova penalta, kdy ho brankář vychytal a následně ho dorážkou ještě ležícího trefil. Přesto se dokázal chvíli před pauzou prosadit a do šaten jsme šli za stavu 3:0. Ve druhé půli se obraz hry moc nezměnil, prosadil se jednou Patrik a dvakrát Christ, který tak zkompletoval hattrick.

FC Tempo Praha - Sokol Kolovraty 6:0 (3:0)