FC Tempo Praha

U12: Kanonáda se Žižkovem

3.12.2019 22:01   Eduard Binko  

Tempáci v přípravném duelu Viktorku přestříleli vysoko 13:3.

Před začátkem zápasu jsme se s trenérem soupeře, který přivezl dvě kompletní sedmičky na střídání, dohodli, že zápas odehrajeme ve formátu 2x45 minut s krátkou pauzou, aby kluci stáli pokud možno minimálně vzhledem k počasí. Zápas se hrál ve svižném tempu, kdy kluci poctivě využívali celou plochu hřiště a i pohybově hra vypadala vcelku dobře od začátku. Velkou výhodou našeho týmu byla patrná vyšší fotbalová kvalita jednotlivců, takže nebylo výjimkou vyřešení situace 1v1 i 1v2 i individuální cestou.

V první půli proběhlo pár zbytečných ztrát a s tím spojených šancí pro soupeře respektive zatlačení na naší rozehrávku od branky, z čehož Viktorka vytěžila pár branek. Časem jsme klukům (hlavně Honzovi v bráně) doporučili více dávat pozor na přenášení hry ze strany na stranu, abychom využívali vždy ten volnější prostor na hřišti. Ke konci utkání hráči Viktorky přestali stíhat obsazovat naše hráče v útoku a z toho pramenila relativní kanonáda ve druhé půlce, kdy jsme efektivně zakončovali akci za akcí. Takový zápas by měl být dobrým odrazovým můstkem do jara 2020.

Zápasy:

FC Tempo Praha - FK Viktoria Žižkov 13:3 (3:2)