FC Tempo Praha

Tempo dál spolupracuje se Spartou

19.5.2021 9:22   redakce  

Tempo zůstává partnerským klubem Sparty.

Slavnostním podpisem na Letné i za účasti sportovního ředitele Tomáše Rosického bylo potvrzeno, že zůstáváme partnerským klubem Sparty Praha. Spolupráce v oblasti výchovy mládeže do 15 let probíhá již delší dobu, jejím skvělým příkladem je bývalý Tempák Martin Vitík, který už v rudém dresu nastoupil do několika ligových utkání.

Za Tempo podepsal smlouvu o spolupráci předseda klubu Jiří Trunečka. "Mám radost, že jsme partnerství stvrdili přímo na stadionu a i účast Tomáše Rosického ukazuje, jakou důležitost Sparta spolupráci přikládá. Celá akce se nesla v příjemném duchu, máme z dlouhodobé spolupráce radost a doufám, že trenéři a hráči využijí všech možností, které se jim díky ní naskytnou," řekl Trunečka.

FC Tempo Praha - SK Petřín Plzeń 2:1 FC Tempo Praha - SK Petřín Plzeń 2:1
Hráči Tempa tak budou mít nadále možnost účastnit se po dohodě trenérů tréninkového procesu nebo zápasů s týmy Sparty. To pro ně může být zajímavá motivace k dalšímu zlepšování a v případě úspěchu třeba i postupné začlenění před případným přestupem do vyhlášené mládežnické akademie na Strahově. Spolupráce probíhá i v oblasti metodické, kdy se trenéři Sparty podělili o své názory na několika schůzích tempáckých koučů. Sparťanští trenéři by se také měli účastnit tréninků našich nejmenších nadějí v kategorii U6.

"Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s tak slavným českým klubem, jako je Sparta. Věříme, že pro kluky, kteří hrají u nás na Tempu, bude motivací se jednou do tohoto klubu dostat. Určitě budou více sledováni trenéry Sparty a mohou si tam vyzkoušet tréninky, našim trenérům se otevírá možnost dalšího vzdělávání," je rád šéftrenér Tempa Jaroslav Teplan.

Kromě zmiňovaného Vitíka působí ve Spartě řada dalších hráčů, kteří nedávno prošli Tempem: Petr Hodouš (2003), Daniel Michl, Martin Bašta (2004), Jan Kačer, Pavel Šimonovský, Jakub Váňa (2005) a Filip Princ (2006). "Věříme, že další kluci budou přibývat a budeme se s nimi radovat ze společného úspěchu," přeje si Jaroslav Teplan.