U12: Dva dvouciferné příděly

2.10.2021 22:03   David Perl

Tempáci nadělili jedenáct branek Karlovým Varům a šestnáct Ďáblicím.

Oproti zápasu s Vyšehradem jsme tentokrát čekali těžší, vyrovnanější duel. Myšlenka, že budou kluci z Varů rozlámaní po dlouhé jízdě, vzala zasvé hned na začátku zápasu a ve 4. minutě jsme po chybce v rozehrávce prohrávali 0:1. Už o minutu později ale převzal Mára Papež na půlce míč, přehnal se přes dva bránící hráče a levou nohou ranou pod víko nedal brankáři šanci. Od té doby už byl zápas plně v naší režii a první třetinu jsme vyhráli 6:1. V podobném duchu jsme chtěli pokračovat dál, ale zhruba od 15. minuty druhé třetiny se zasekl gólostroj. Vary vyměnily rozehrávku od brankáře přes obránce za delší míče. Odhad na skákající míč ještě nemají kluci tolik v malíku, a tak museli zapojit jiné schopnosti a to hlavně rychlostní. Několik rychlých brejků jsme hasili na poslední chvíli a lepší, rychlejší soupeř by určitě dokázal trestat více. Pro nás skvělá zpráva, že 10 gólů vstřelilo 10 různých střelců. V tomhle dokážeme být dostatečně variabilní, nečitelní, a nemusíme se tak spoléhat na jednoho šutéra.

Zápas s Ďáblicemi byl celkově takový klidný, za hezkého počasí. Od 25. minuty, kdy jsme vstřelili druhý gól, skóre postupně narůstalo na konečných 16:1. Opět hodně střelců, hodně situací před brankou soupeře. Ten dnes nehrál úplného zanďoura, a tak jsme nemuseli tolik dobývat. Na konečném výsledku je to znát, protože situace do otevřené obrany jsme zvládali vyřešit vcelku dobře, a řešili jsme tak hlavně tréninkové věci jako třeba šikmé náběhy za obranu.

FC Tempo Praha D - SK Ďáblice C 16:1 (5:0)
FC Tempo Praha - Junior Chomutov 11:2 (:)