U12: Vítání jara doma s Meteorem

30.3.2022 21:29   David Perl

Tempo díky skvělému úvodu zápasu dokráčelo k jasnému vítězství 7:2.

Po sérii těžkých přípravných utkání, ve kterých nás prověřily samé prvo či druholigové týmy, nás čekalo první jarní kolo doma s Meteorem. Chybělo nám několik hráčů, ale v současné době máme kádr tak široký, že to vlastně ani nebylo znát. A tak prvních deset minut patřilo vůbec k tomu nejlepšímu, co kluci za poslední dobu předvedli. Nastavení do zápasu podpořené dostatečnou kvalitou i produktivitou nám po pár minutách dalo pohodlné vedení 4:0, které prakticky rozhodlo o třech bodech. Soupeři se poté podařilo hru více vyrovnat hlavně díky dobře sehranému vyjetí od vlastní branky. V tomhle případě je škoda, že kluci nedokázali šablonovité vyjetí soupeře pokrýt. Chytrost v tom, že si soupeře načtu, jak danou situaci hraje a upravím podle toho svoje chování na hřišti, tam v tu chvíli úplně nebyla.

V momentech, kdy zelenobílí dokázali snížit, jsme se ale dokázali vždy zvednout a zase o něco odskočit. Skvělé bylo i to, jak si kluci o pauzách dokázali říct důležité věci, jako nenechat se rozhodit tvrdší hrou soupeře nebo komentáři hostující lavičky směrem k rozhodčímu. Sami vycítili, že jedině to by je mohlo připravit o vítězství v dobře rozehraném zápase.

FC Tempo Praha - FK Meteor Praha VIII 7:2 (:)