U12: V Ďáblicích a ve Varech

13.5.2022 11:48   Jaroslav Hodánek   David Perl

Výhra v Karlových Varech a remíza proti zataženým Ďáblicím.

Karlovy Vary
Po nakouknutí do vyšší kategorie v zápase doma s Vyšehradem jsme se vrátili do té své zápasem ve Varech. Příjemných 20 stupňů, pěkné hřiště. Hned po pár minutách jsme se zásluhou přihrávajícího Volfíka a zakončujícího Megíra dostali do vedení a doufali jsme, že tak budeme i pokračovat. Míč jsme sice měli stále často hlavně my, ale víc a víc jsme se uchylovali ke zbytečným soubojům místo toho, abychom dali míč od nohy a znovu si naběhli. Takhle jsme domácím dali šanci, protože po zbytečných ztrátách míče hlavně ve středu hřiště vyráželi do protiútoků, na které měli i zajímavé hráče. Musel tedy často pomoct Janskoš v bráně, který nám svými zákroky dával pohodlný náskok až 4:0 na konci druhé třetiny. Do té poslední jsme pak kompletně překopali sestavu a klukům rozházeli posty. Chceme, aby kluci zvládali i situace, do kterých se třeba na svých klasických postech tolik nedostanou. Pak se můžeme společně bavit, v jakých prostorech si dovolit víc a v jakých je vhodnější třeba míč víc rozdávat. Potřebují s tím mít tu zkušenost. I tak to ale vedlo k zajímavým individuálním výkonům. Logicky jsme ale byli méně kompaktní a občas nebyli tam, kde bychom měli být, a soupeři se podařilo snížit na konečných 6:3 pro nás.

Ďáblice
Soupeř, kterého jsme na podzim v domácím prostředí vysoko porazili, tentokrát hodně zalezl a nebyli jsme schopni se do jeho obraného valu dostat. První půli jsme ještě nějaké šance měli, ale stejně jako partě ve Varech i tady klukům hodně vázla koncovka. Po gólu domácích z úvodu druhé půle bylo jasně, že se zatáhne ještě víc, a tak i šancí už nebylo tolik jako v prvním poločase. Budu se opakovat, že hrát do zatažené obrany je prostě těžké samo o sobě. Tím spíš, že to dnes byli starší a urostlejší kluci. Jako srovnání krásně slouží první vzájemný zápas, kdy hrál soupeř otevřeně a odnesl to dvoucifernou prohrou. V tu chvíli musíme být dostatečně trpěliví, ale zároveň rychlí, protože okýnka v obraně jsou hned ucpaná. Další věcí je pohyb bez míče. Pokud bude hrát pouze ten s míčem, soupeři stačí jenom stát a je to pro něj jednoduché. Konec zápasu tedy 1:1 a největšími pozitivy jsou určitě návrat Máry do zápasu po zranění a dlouhé rekonvalescenci a proměněná penalta Kružisem, který tak ukončil řadu našich penaltových nezdarů z poslední doby.

FC Slavia Karlovy Vary - FC Tempo Praha 3:6 (:)
SK Ďáblice C - FC Tempo Praha D 1:1 (0:0)