FC Tempo Praha

Klub legend FC Tempo PrahaHold legendárnímu hráči, trenérovi a funkcionáři klubu vzdalo Tempo již v sedmdesátých letech minulého století, když po něm byl pojmenován ve své době velmi prestižní zimní turnaj hraný pravidelně na tempácké škváře. Symbolické pořadové číslo 1 v Klubu legend tedy nemohlo patřit nikomu jinému.

Symbolickou plaketu převzal nejmladší ze synů Karla Hrdlice – Milan, rovněž někdejší vynikající fotbalista tehdejšího Sokolu Lhotka, ze kterého přestoupil do pražské Dukly. Díky jeho vzpomínkám můžeme ještě více ocenit mimořádnou osobnost Karla Hrdlice, který navzdory perzekucím své rodiny ze strany komunistického režimu a těžkým životním podmínkám pečoval nejen o své děti, ale také o rozvoj fotbalového klubu.

Do Klubu legend byl uveden 16.6.2018.
Vynikající trenér, který byl podepsán pod historicky prvním a ve své době senzačním postupem malého klubu do Pražského přeboru na počátku osmdesátých let. V té době zde již měl za sebou výchovu celé řady talentovaných fotbalistů včetně svých synů, kteří postupně z Lhotky zamířili do větších klubů. Ačkoliv jej necitlivé vedení následně přinutilo k odchodu a následoval okamžitý sestup, Milan Žovinec na Tempo nezanevřel a po návratu na lavičku dokázal vybudovat další silný přeborový tým.


Do Klubu legend byl uveden 16.6.2018.Vynikající fotbalista a správný kapitán mužstva, které vůbec poprvé v historii vybojovalo pro Tempo postup do Pražského přeboru. Na hřišti i mimo něj skutečná osobnost a autorita, stále platný člen Staré gardy Tempa. Jako trenér následně předával své zkušenosti malým fotbalistům v době, kdy tempácká mládež sklízela obdiv i za hranicemi hlavního města. Řada jeho svěřenců včetně obou synů se následně významně prosadila ve vyšších soutěžích.

Do Klubu legend byl uveden 16.6.2018.


Patří-li k Tempu tradice dobré práce s mládeží, pak je jejím symbolem právě vynikající a v mnoha ohledech nenapodobitelný trenér Michal Juda. Dokázal současně trénovat Bohemku i malé kluky na Tempu. A jak! Se svými svěřenci způsobil senzaci, když v roce 1991 se staršími žáky vyhrál Pražský přebor a poprvé postoupil do žákovské ligy. V prachu škváry vytvořil tým, který sice domácí zápasy musel hrát na vypůjčených hřištích, ale šířil dobré jméno Tempa po celé republice. Všichni jeho tehdejší svěřenci na Michala Judu vzpomínají s obrovskou láskou.

Do Klubu legend byl uveden 16.6.2018.
Ačkoliv byl dlouhodobým funkcionářem a vedoucím týmu, symbolem Tempa se na dlouhé roky stal především jako jeho skalní fanoušek. Každou sobotu a neděli docházel přes sídliště na hřiště, aby neúnavně, ale vždy slušně povzbuzoval své týmy: "Lhotka čipernějc!" Znal všechny hráče odmalička a všichni pro něj zůstali "malí", i když ho už dávno přerostli. Byl šťastný, když mohl chlapy z áčka po vítězném zápase pozvat na panáčka. Pavel Tetliak miloval Tempo a zůstane navždy jeho nejvěrnějším fanouškem. 

Do Klubu legend byl uveden 16.6.2018.


Do Klubu legend byl uveden 21.6.2019.

Do Klubu legend byl uveden 21.6.2019.


Do Klubu legend byl uveden 21.6.2019.

Do Klubu legend byl uveden 25.6.2021.

Do Klubu legend byl uveden 25.6.2021.
Do Klubu legend byl uveden 25.6.2021.


Do Klubu legend byl uveden 24.6.2022.

Do Klubu legend byl uveden 24.6.2022.

Do Klubu legend byl uveden 24.6.2022.Vynikající ofenzivní hráč, jehož levačka byla postrachem všech brankářů, proti kterým kdy nastoupil. Radši útočil, než bránil; z volejte trefil snad každý míč, v dějinách lhoteckého fotbalu bychom těžko hledali hráče s tvrdší střelou. Soupeři ve zdi raději uhnuli, brankáři dělali, že jeho střelu neviděli. Mistr krásných gólů se s Lhotkou ne náhodou loučil v nejlepším - hattrickem za „Benfiku“ proti Dolním Počernicím. Po čtvrtstoletí mezi muži…

Do Klubu legend byl uveden 23.6.2023.


Legenda mezi třemi lhoteckými tyčemi, brankař Tempa při první účasti v divizi žáků i po v mnoho sezon v Pražském přeboru mužů. Oddaný klubu a spolehlivý v brance, byť ho to táhlo do útoku. Stavěl zdi nejen proti střelám soupeřů, ale i při budování tempáckého areálu, který podporoval v rámci svého zaměstnání. Navzdory přestupu na sklonku kariéry se stal příkladem klubové věrnosti, slušnosti a eleganci nejen na hřišti, ale i v kabině.

Do Klubu legend byl uveden 23.6.2023.